Agi (únor 2018)

                             

 

 

V srpnu 2017 se k nám nastěhovala psí holčička Agnes , říkáme jí Agi.

         

 

 

 Červnové klubové výstavy

I v červnu jsme se zúčastnili výstav a to dvou klubových. Hned první víkend v červnu se konala Klubová výstava Klubu málopočetných dogovitých plemen psů u Hracholuské přehradní nádrže na Butově. Výstavu posuzovala rozhodčí ing. Alena Košťálová a Áťa opět nastoupil v mezitřídě, kde získal Výborná 1, CAC.

Druhou klubovou výstavou byla Klubová výstava Sharpeiclubu 10. 6. v Příběnicích v krásném prostředí v meandru řeky Lužnice. Zde posuzoval významný rozhodčí Željko Lozić ze Srbska. Áťa získal opět ocenění Výborná 1, CAC. Zároveň splnil i podmínky pro udělení klubového titulu KLUBOVÝ JUNIOR CHAMPION

Na klubové výstavě Áťa prošel úspěšně bonitací a s kódem 1112111AA12/ chovnost A  byl zařazen do chovu. 

 

 

Rok 2017

V roce 2017 jsme začali naši výstavní sezónu na Mezinárodní výstavě psů v Českých Budějovicích, kde Áťa nastoupil už do mezitřídy. Výstavu posuzoval Jaroslav Matyáš ze Slovenska a Áta zde získal ocenění Výborná 1, CAC, CACIB , BOS. 

Áťu jsme přihlásili i na Krajskou výstavu do Staňkova. Malá výstava, ale každý rok je to moc pěkná výstava. Šarpejům byl přiřazen rozhodčí, na kterého nerada jezdím, ale výstava byla blízko a tak jsme jeli, ale s tím, co se panu rozhodčímu asi zase nebude líbit. Nelíbila se mu hlava- jemná hlava. Z výstavy jsme odjížděli se známkou Velmi dobrá.  
Naštěstí si Áťa vybral hned za 14 dní hezké ocenění na Mezinárodní výstavě psů v Litoměřicích, kde posuzoval pečlivý srbský rozhodčí B. Bjelica. Zubař- důkladně zkontroloval zuby, hlavně počet zubů, hodně dával důraz na pohyb a Áťa si vybojoval Výborná 1, CAC a res. CACIB.  

 

 

Rok 2016

S Áťou jsme se už zúčastnili několika málo výstav.
Premiéru měl na Krajské výstavě psů ve Staňkově. Zde byl poprvé ve třídě dorostu. Posuzovala paní ing. Hana Petrusová a Atlantis získal známku Velmi nadějná 1.
Posudek: Výborně vyvinutý typický pes, úžasná barva, výborná síla kostry, zdravá srst, jemná typická hlava a ucho, výborný krk i trup, správně nasazený ocas, výborný postoj a pohyb končetin.

A aby toho nebylo málo, v závěrečných soutěžích se umístil na krásném 2. místě Nejlepší dorost výstavy.

Další výstavou ve třídě dorostu byla Klubová výstava KMDPP na Butově u Plzně. I zde si vedl velmi pěkně a od rozhodčího Františka Boučka získal známku Velmi nadějná 1.
Posudek: Dobře stavěný pes, typická hlava, tmavá nosní houba, skus nůžkový, pěkné oko, elegantní krk, pes je výborný v postoji i v pohybu. Obě varlata, ocas správně nasazen i nesen. 

Na závěr ještě v "sranda soutěžích"  získal i krásný pohár BOC (Best of Color) za nejlepší barvu.

Třetí výstavou ve třídě dorostu byla Národní výstava psů Klatovy, kde od rozhodčího Karla Hořáka získal Atlantis opět známku Velmi nadějná 1.

A protože si zatím vede pěkně, rozhodli jsme se zkusit i třídu mladých.
První výstavou ve třídě mladých byla Klubová výstava Exotic klubu v Kladně. Zde opět rozhodoval pan Karel Hořák a odtud si Atlantis odvezl ocenění Výborná 1, CAJC, Klubový čekatel mladých a BOS.  


 

18. září 2016 jsme se zúčastnili Klubové výstavy Klubu málopočetných dogovitých plemen psů v Praze Uhříněvsi. Pro Áťu to byla jeho druhá výstava ve třídě mladých. Posuzovala paní ing. Alena Košťálová, která je známá svým milým přístupem ke psům i k majitelům. Moc jsme se
na ní těšili. Z této výstavy si Atlantis odvezl ocenění Výborná 1, CAJC a BOS.

                         

Této výstavy se zúčastnil i náš odchov- Emilka /Angie Baleo Magic/. Jsme na ní moc pyšní, i ve svém věku je pořád krásná a temperamentní.
Ve třídě veteránů získala ocenění Výborná 1 a Best of Veterans.

 

 

9. října 2016 se Áťa zúčastnil třetí výstavy ve třídě mladých a to byla Mezinárodní výstava psů v Českých Budějovicích. Posuzoval slovenský rozhodčí Tibor Havelka a Áťa získal známku Výborná 1, CAJC a BOJ (Best of Junior).  
Třetím CAJCem ve třídě mladých splnil i titul ČESKÝ JUNIOR CHAMPION.
 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Po odchodu našich milovaných psích holek, které odešly brzy po sobě, jsme se rozhodli, že naše staré stránky ukončíme.
Začínáme nově zde.

První novinkou je to, že do naší malé smečky přibyl na podzim 2015 nový pejsek Atlantis neboli Áťa. 
Pochází z Maďarska a chovatelkou je paní Viktória Szalay.

                                               

 

 


 

 

 

 

 

TOPlist