Rok 2019 začal úspěšně: Agi se zúčastnila 13. ledna Hanácké výstavy psů v Brně, kde získala od rozhodčího Petra Řehánka krásný posudek a ocenění Výborná 1, CAC a Národní vítěz. Tím v pouhých devatenácti měsících splnila titul ČESKÝ ŠAMPION !!!

Posudek:
19měs. fena odpovídající věku, ušlechtilá hlava, nůžkový skus, tmavé oči, uši správně nasazené, výborná krční linie,
prostorný hrudník, ocas správně nasazen, úhlení končetin v pořádku, pravidelný pohyb.

 

 

______________________________________________________________________

Krásné završení výstavní sezóny proběhlo na Mezinárodní výstavě DOG EXPO v Praze 2. 12. 2018, kde Aginka vybojovala
Výborná 1, CAC, CAC ČMKU a CACIB. Posuzoval rozhodčí František Bouček. 
Dva týdny předtím se Agi zúčastnila Klubové výstavy Exotic Clubu, kde získala od chorvatské rozhodčí Suzanny Verstovšek 
 Výborná 1, CAC. 


Letošní výstavní sezóna pro nás skončila úspěšně. Atlantis splnil v květnu 2018 titul CHAMPION ČR, za rok 2018 získal 2x Čekatelství Klubového šampiona Exotic klubu, 1x Oblastní vítěz, na říjnové Klubové výstavě v Litoměřicích byl oceněn jako Nejlepší šarpej klubu.
 
I Aginka byla velmi úspěšná. Její výstavní premiéra proběhla dubnu 2018 na MVP v Českých Budějovicích,  v červnu ve věku necelých 13 měsíců získala titul JUNIOR CHAMPION ČR  (3x CAJC, 3x BOJ, 1x BIS Junior Clubu) a od konce září do začátku prosince získala
4x CAC, 1x CACIB, 1x Res. CACIB, 1x Čekatelství Klubového champioma Exotic Clubu, 1x Oblastního vítěze. 
Těšíme se na výstavní rok 2019 , kdy Aginka bude bojovat o poslední CAC na splnění Championa ČR. 

 

Na podzim 2018 nám opět začala výstavní sezóna. Aginka mohla věkově již do dospělácké třídy a tak její premiérou v mezitřídě byla 23. září Klubová výstava v Praze Uhříněvsi, odkud si odnesla svůj první CAC (rozhodčí Božena Ovesná). Týden poté nastoupila opět do mezitřídy na Oblastní výstavě v Rokycanech. Tentokrát jsme po dlouhé době přihlásili i Áťu do třídy vítězů. Oba dva získali Výborný 1, Vítěz třídy  a Oblastní vítěz. Posuzoval Antonín Karban. Další týden se Aginka účastnila Mezinárodní výstavy psů v Českých Budějovicích, odkud si přivezla svůj druhý CAC a dokonce i res. CACIB. Mezinárodní výstavu posuzovala polská rozhodčí Anna Kochan.
Čtvrtou naší výstavou na podzim byla Klubová výstava Exotic klubu bez zadávání CAC, při Krajské výstavě v Litoměřicích, která se konala 13. 10. 2018. Tentokrát opět nastoupil i Atlantis, který získal Výborný 1, Vítěz třídy, Čekatelství klubového championa klubu a na závěr se stal Nejlepším šarpejem klubové výstavy. Aginka byla také velmi úspěšná, získala opět Výborná 1, Vítěz třídy a Čekatelství klubového championa klubu. Posuzovala Božena Ovesná. 

 

 

24. června na Mezinárodní výstavě v Brně splnila AGINKA titul ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION.
Na této výstavě posuzovala odbornice a chovatelka plemene sharpei Viera Staviarská ze Slovenska. Velmi si vážíme pěkného hodnocení
a skvělého výsledku: Výborná 1, CAJC, BOJ

 

První červnový víkend jsme se zúčastnili Speciální výstavy plemene sharpei v krásném prostředí Hracholuské přehrady na Butově.
Speciální výstavu posuzoval František Bouček. Áťa ve třídě vítězů vybojoval Výborná 2, rec. CAC a Agi ve třídě mladých Výborná 2
Na výstavě se Agi viděla poprvé se svým taťkou. (foto)

 


Posudek ATLANTIS: 2,5 letý dobře stavěný pes, dobrý tělesný rámec, poněkud slabší čenichová partie, tmavý pigment i oko, ucho dobře nesené, elegantní krk, ocas dobře nasazen i nesen, skus nůžkový, tmavý jazyk, obě varlata

Posudek AGNES: 1 rok stará, trochu delšího formátu, typická hlava, tmavý pigment i oko- dobře utvářené, skus nůžkový, modrý jazyk, hrudník prostorný i hluboký, výborné předhrudí, vynikající pohybová mechanika, ocas dobře nasazen i nesen

 

----------------------------------------------------------------------------------------

V dubnu jsme opět začali s výstavami. Áťa potřeboval dokončit Českého šampiona. Scházel mu poslední CAC z nové sezóny. První naší výstavou byla MVP v Českých Budějovicích, kde se mu moc nevedlo a získal ocenění Velmi dobrý 2, ale vše napravil druhou výstavou, tentokrát v Mladé Boleslavi. Na klubové výstavě získal ocenění Výborný 1, CAC, Čekatel championa klubu a BOS. Tím splnil podmínky pro udělení titulu Český šampion. S výstavami začala i Agi- na Mezinárodní výstavě psů v Českých Budějovicích získala ocenění Výborná 1, CAJC, BOJ. Stejné ocenění získala i na klubové výstavě v Mladé Boleslavi 8. 5. 2018, kde v závěrečných soutěžích získala i BIS JUNIOR Exotic clubu

 

Agi (únor 2018)

                             

 

 

V srpnu 2017 se k nám nastěhovala psí holčička Agnes , říkáme jí Agi.

         

 

 

 Červnové klubové výstavy

I v červnu jsme se zúčastnili výstav a to dvou klubových. Hned první víkend v červnu se konala Klubová výstava Klubu málopočetných dogovitých plemen psů u Hracholuské přehradní nádrže na Butově. Výstavu posuzovala rozhodčí ing. Alena Košťálová a Áťa opět nastoupil v mezitřídě, kde získal Výborná 1, CAC.

Druhou klubovou výstavou byla Klubová výstava Sharpeiclubu 10. 6. v Příběnicích v krásném prostředí v meandru řeky Lužnice. Zde posuzoval významný rozhodčí Željko Lozić ze Srbska. Áťa získal opět ocenění Výborná 1, CAC. Zároveň splnil i podmínky pro udělení klubového titulu KLUBOVÝ JUNIOR CHAMPION

Na klubové výstavě Áťa prošel úspěšně bonitací a s kódem 1112111AA12/ chovnost A  byl zařazen do chovu. 

 

 

Rok 2017

V roce 2017 jsme začali naši výstavní sezónu na Mezinárodní výstavě psů v Českých Budějovicích, kde Áťa nastoupil už do mezitřídy. Výstavu posuzoval Jaroslav Matyáš ze Slovenska a Áta zde získal ocenění Výborná 1, CAC, CACIB , BOS. 

Áťu jsme přihlásili i na Krajskou výstavu do Staňkova. Malá výstava, ale každý rok je to moc pěkná výstava. Šarpejům byl přiřazen rozhodčí, na kterého nerada jezdím, ale výstava byla blízko a tak jsme jeli, ale s tím, co se panu rozhodčímu asi zase nebude líbit. Nelíbila se mu hlava- jemná hlava. Z výstavy jsme odjížděli se známkou Velmi dobrá.  
Naštěstí si Áťa vybral hned za 14 dní hezké ocenění na Mezinárodní výstavě psů v Litoměřicích, kde posuzoval pečlivý srbský rozhodčí B. Bjelica. Zubař- důkladně zkontroloval zuby, hlavně počet zubů, hodně dával důraz na pohyb a Áťa si vybojoval Výborná 1, CAC a res. CACIB.  

 

 

Rok 2016

S Áťou jsme se už zúčastnili několika málo výstav.
Premiéru měl na Krajské výstavě psů ve Staňkově. Zde byl poprvé ve třídě dorostu. Posuzovala paní ing. Hana Petrusová a Atlantis získal známku Velmi nadějná 1.
Posudek: Výborně vyvinutý typický pes, úžasná barva, výborná síla kostry, zdravá srst, jemná typická hlava a ucho, výborný krk i trup, správně nasazený ocas, výborný postoj a pohyb končetin.

A aby toho nebylo málo, v závěrečných soutěžích se umístil na krásném 2. místě Nejlepší dorost výstavy.

Další výstavou ve třídě dorostu byla Klubová výstava KMDPP na Butově u Plzně. I zde si vedl velmi pěkně a od rozhodčího Františka Boučka získal známku Velmi nadějná 1.
Posudek: Dobře stavěný pes, typická hlava, tmavá nosní houba, skus nůžkový, pěkné oko, elegantní krk, pes je výborný v postoji i v pohybu. Obě varlata, ocas správně nasazen i nesen. 

Na závěr ještě v "sranda soutěžích"  získal i krásný pohár BOC (Best of Color) za nejlepší barvu.

Třetí výstavou ve třídě dorostu byla Národní výstava psů Klatovy, kde od rozhodčího Karla Hořáka získal Atlantis opět známku Velmi nadějná 1.

A protože si zatím vede pěkně, rozhodli jsme se zkusit i třídu mladých.
První výstavou ve třídě mladých byla Klubová výstava Exotic klubu v Kladně. Zde opět rozhodoval pan Karel Hořák a odtud si Atlantis odvezl ocenění Výborná 1, CAJC, Klubový čekatel mladých a BOS.  


 

18. září 2016 jsme se zúčastnili Klubové výstavy Klubu málopočetných dogovitých plemen psů v Praze Uhříněvsi. Pro Áťu to byla jeho druhá výstava ve třídě mladých. Posuzovala paní ing. Alena Košťálová, která je známá svým milým přístupem ke psům i k majitelům. Moc jsme se
na ní těšili. Z této výstavy si Atlantis odvezl ocenění Výborná 1, CAJC a BOS.

                         

Této výstavy se zúčastnil i náš odchov- Emilka /Angie Baleo Magic/. Jsme na ní moc pyšní, i ve svém věku je pořád krásná a temperamentní.
Ve třídě veteránů získala ocenění Výborná 1 a Best of Veterans.

 

 

9. října 2016 se Áťa zúčastnil třetí výstavy ve třídě mladých a to byla Mezinárodní výstava psů v Českých Budějovicích. Posuzoval slovenský rozhodčí Tibor Havelka a Áťa získal známku Výborná 1, CAJC a BOJ (Best of Junior).  
Třetím CAJCem ve třídě mladých splnil i titul ČESKÝ JUNIOR CHAMPION.
 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Po odchodu našich milovaných psích holek, které odešly brzy po sobě, jsme se rozhodli, že naše staré stránky ukončíme.
Začínáme nově zde.

První novinkou je to, že do naší malé smečky přibyl na podzim 2015 nový pejsek Atlantis neboli Áťa. 
Pochází z Maďarska a chovatelkou je paní Viktória Szalay.

                                               

 

 


 

 

 

 

 

TOPlist